Strefa dziecka

Chcemy, żebyście już od najmłodszych lat zdawali sobie sprawę z tego,  że Wam również przysługują prawa oraz jak te prawa przekładają się na Wasze codzienne życie. Powinniście wiedzieć że, macie prawo do ochrony przed przemocą, zaniedbaniem i narkotykami, prawo do wychowania w rodzinie a w przypadku rozwodu do widywania obojga rodziców, prawo do edukacji, ochrony zdrowia i godziwych warunków socjalnych oraz, że jesteście równi wobec prawa niezależnie do koloru skóry, narodowości, wyznawanej religii czy statusu materialnego.

Jeżeli ktoś naruszy Wasze prawa możecie i powinniście się bronić. Macie do tego prawo. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o swoich prawach zobaczcie ciekawą książeczkę, którą przygotował dla Was UNICEF (kliknij, by zobaczyć).

Źródło: UNICEF.pl

DROGI UCZNIU!!!

Jeżeli znalazłeś się w trudnej sytuacji, potrzebujesz pomocy, ktoś Cię skrzywdził i zastanawiasz się do kogo zwrócić się o pomoc, podaję kilka najważniejszych telefonów pod którymi zawsze uzyskasz pomoc:

1. Pedagog szkolny w SP 2  tel: 271-28-66

2. Poradnia Pedagogiczno – Psychologiczna w Zabrzu tel: 271-19-51

3. OPIL tel: 278-11-99

4. Centrum Wsparcia Kryzysowego tel: 273-87-95

5. Sąd Rodzinny w Zabrzu (Wydział III Rodzinny i Nieletnich) tel: 373-58-16

6. Straż Miejska tel: 271-24-51

7. Komenda Policji w Zabrzu tel: 370-36-41,  370-36-10

8. Rzecznik Praw Dziecka – Warszawa (22) 583-66-00

PAMIĘTAJ  –   SZUKANIE POMOCY JEST OZNAKĄ SIŁY A NIE SŁABOŚCI!!!