Header

Program dla szkół

Znalezione obrazy dla zapytania owoce i warzywa clipart http://www.gify.net/data/media/1689/mleko-ruchomy-obrazek-0005.gif  Znalezione obrazy dla zapytania owoce i warzywa clipart  http://www.gify.net/data/media/1689/mleko-ruchomy-obrazek-0005.gif                                         

 W naszej   szkole  od   października  2017 r.    realizowany jest ,,Program dla szkół”  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który  zastąpił  dotychczasowe programy    Agencji Rynku  Rolnego- „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. Jego celem jest promowanie wśród  uczniów zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. W ramach nowego programu dzieci   otrzymują cztery  razy w tygodniu  owoce i warzywa oraz   mleko lub produkty mleczne. Biorą również udział w działaniach edukacyjnych mających poszerzyć  ich wiedzę na temat rolnictwa, pochodzenia żywności i  zdrowych nawyków żywieniowych. Programem objęci są uczniowie klas 1- 5.

ROK SZKOLNY 2019/20

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 dzieci będą otrzymywały owoce, warzywa, soki/przeciery owocowe, mleko i produkty mleczne przez 12 wybranych tygodni. Liczba porcji otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo-warzywnego wynosi 42 w semestrze, natomiast liczba porcji w ramach komponentu mlecznego wynosi 40 w semestrze.

 

 Ania D.- uczennica kl. III naszej szkoły otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Częstochowie ,,Owoce i warzywa zjadam- dzięki nim zdrowie i formę posiadam”. Serdecznie jej gratulujemy!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1772″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”100″ thumbnail_height=”75″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”5″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”1″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show as slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 ,,Śniadanie daje moc”

 

Skip to content