Header

Dla rodziców

http://www.gify.net/data/media/1181/rodzina-ruchomy-obrazek-0020.gif Zebrania z rodzicami w roku szkolnym 2020/21

10 września 2020 r.

 

Uprzejmie prosimy rodziców o uczestnictwo w zebraniach w wyznaczonych terminach. Konsultowanie się z nauczycielami w dniu zebrania lub w dniu następnym może dotyczyć tylko szczególnych sytuacji. W trakcie przerw nauczyciele pełnią dyżury, odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci i nie są w stanie udzielić wyczerpujących  informacji na temat nauki i zachowania dziecka.


Dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych w roku szkolnym 2020/21

  • 14 października 2020 r.
  • 25-27 maja 2021 r. /Egzamin ósmoklasisty/
  • 4 czerwca 2021 r.

Nauczyciele są dostępni dla rodziców w roku szkolnym 2020/21 w  każdym tygodniu w następujących  godzinach:

mgr Monika Fereniec  – dyrektor- codziennie, godz. 8.00- 11.00, 13.00-15.00

dyrektor@zsp16.zabrze.pl

mgr Anna Jaroszkiewicz- wicedyrektor-  codziennie, godz. 13.00-14.30

Anna.Jaroszkiewicz@zsp16.zabrze.pl


KONTAKT E-MAIL Z NAUCZYCIELAMI

 kl. I- III

  • edukacja wczesnoszkolna, język angielski kl. III              mgr Chromik Anna –  Anna.Chromik@zsp16.zabrze.pl                                     
  • edukacja wczesnoszkolna                mgr Grybska- Szczesnewicz Izabela –                                                      Izabela.Grybska-Szczesnewicz@zsp16.zabrze.pl                     
  • edukacja wczesnoszkolna                mgr Jaroszkiewicz Anna-         Anna.Jaroszkiewicz@zsp16.zabrze.pl
  • język angielski kl.I-II        mgr Konrad Malendowicz-  Konrad.Malendowicz@zsp16.zabrze.pl
  • wych. fizyczne                     mgr Moralewicz Michał –  Michal.Moralewicz@zsp16.zabrze.pl
  • wych.fizyczne                      mgr Rzepka Łukasz –  Lukasz.Rzepka@zsp16.zabrze.pl

kl. IV- VIII

  • geografia, historia             mgr Cichy Dariusz –   Dariusz.Cichy@zsp16.zabrze.pl
  • język polski                           mgr Barbara Dudek-  Barbara.Dudek@zsp16.zabrze.pl
  • język polski                          mgr Monika Fereniec – dyrektor@zsp16.zabrze.pl
  • język polski                          mgr Katarzyna Malina – Katarzyna.Malina@zsp16.zabrze.pl 
  • matematyka                         mgr Dawid Placiak –  Dawid.Placiak@zsp16.zabrze.pl 
  • muzyka, plastyka               mgr Konrad Malendowicz-  Konrad.Malendowicz@zsp16.zabrze.pl
  • informatyka                          mgr Jurczyk Małgorzata –  Malgorzata.Jurczyk@zsp16.zabrze.pl
  • informatyka                         mgr Nadolski Sławomir –  Slawomir.Nadolski@zsp16.zabrze.pl
  • chemia, fizyka                      mgr Bernarda Klimek-   Bernarda.Klimek@zsp16.zabrze.pl
  • religia                                      mgr Kozieł Lucyna-    Lucyna.Koziel@zsp16.zabrze.pl
  • biologia, przyroda              mgr Lisiecka- Czernik Anna –                                                                  Anna.Lisiecka-Czernik@zsp16.zabrze.pl
  • język angielski                    lic. Mucha Joanna –  Joanna.Mucha@zsp16.zabrze.pl
  • język angielski                   mgr Wilga Magdalena –  Magdalena.Wilga@zsp16.zabrze.pl
  • wych. fizyczne                     mgr Moralewicz Michał –  Michal.Moralewicz@zsp16.zabrze.pl
  • wych.fizyczne                      mgr Rzepka Łukasz –  Lukasz.Rzepka@zsp16.zabrze.pl
  • wiedza o społeczeństwie          mgr Sonnenfeld Radosław –  Radoslaw.Sonnenfeld@zsp16.zabrze.pl   
  • pedagog                                mgr Joanna Asztęborska – Joanna.Aszteborska@zsp16.zabrze.pl
  • psycholog                            mgr Joanna Wróbel  – Joanna.Wrobel@zsp16.zabrze.pl

 

Serdecznie zapraszamy rodziców do współpracy.

Z uwagą wysłuchamy opinii dotyczących pracy szkoły.

Chętnie zapoznamy się z Państwa propozycjami.           

            


PRZYDATNE LINKI DLA RODZICÓW

http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/bezplatna-pomoc-telefoniczna-i-online-dla-uczniow-rodzicow-i-nauczycieli-juz-dostepna.html

 LITERATURA

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

ZAPOBIEGANIE WSZAWICY 

Wszawica- Główny Inspektor Sanitarny

Wszawica-SANEPID

Wszawica-Stanowisko Departamentu Matki Dziecka

JAK KONTROLOWAĆ GŁOWĘ DZIECKA?

  • Wszy są bardzo małe 2-3 mm i szybko się przemieszczają. Mogą zmieniać zabarwienie dostosowując się do koloru włosów.
  • Jaja (gnidy)maja wielkość około 1mm i zazwyczaj są mocno przytwierdzone do nasady włosów w odległości1-2 cm od skóry.
  • Wszy lubią bardziej wilgotne  części skóry, dlatego sprawdzanie zacznij od tyłu głowy.
  • Rób przedziałki i przeczesuj głowę co 1-2 cm. Sprawdzaj głowę od tyłu, następnie za uszami aż do czoła.

   7   PROSTYCH KROKÓW W ZWALCZANIU WSZAWICY

  1. Sprawdź włosy całej rodziny.
  2. Jeśli znajdziesz żywe wszy lub jaja (gnidy) nie zwlekaj rozpocznij działanie natychmiast.
  3. Stosuj produkty o udokumentowanej skuteczności i bezpieczeństwie.
  4. Unikaj produktów  z substancjami wywołującymi alergię.
  5. Leczenie powtórz zawsze po siedmiu dniach.
  6. Poinformuj  osoby w szkole, jeśli znajdziesz wszy.
  7. Sprawdzaj często włosy. To zapobiega rozprzestrzenianiu się wszawicy

 

 

 

Skip to content